Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
 Audyt administracji Ostlor. Część pierwsza – wprowadzenie. 
Autor Wiadomość
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 69 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Audyt administracji Ostlor. Część pierwsza – wprowadzenie.
Szanowni Państwo.
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż pomysł motywowany jest troską o dobry wizerunek administracji, integracja na linii gracz – administracja oraz szeroko rozumiane dobro społeczności Dumy Taernu. Całość ma charakter informacyjny i dydaktyczny, w związku z tym treść wypowiedzi pozbawiona będzie oceny zajść, jedynie przedstawienie faktów oraz wyciągnięcie na ich podstawie wniosków. Poruszane będą kwestie jakości oraz merytoryki wypowiedzi na podstawie konkretnych przykładów, interpretacji zapisów regulaminu jak również percepcji przedstawicieli administracji na ich obowiązki w połączeniu ze sprzecznymi, wzajemnie wykluczającymi się odpowiedziami. Poniższa wypowiedź cechować się będzie kulturą oraz spełnianiem warunków netykiety, w związku z powyższym uprzejmie proszę o podobne podejście w ewentualnych komentarzach. Wszystko po to, aby nie doprowadzić do sytuacji, w której to:
https://i.imgur.com/xWVLMBc.png

Część wprowadzająca będzie relatywnie krótka w odniesieniu do ewentualnej kontynuacji. Pragnę w ten sposób sprawdzić czy temat znajdzie zainteresowanie wśród odbiorców jak również jaka ilość materiału jest odpowiednia, aby czytelnik nie zmęczył się jego przyswojeniem. Wobec tego poddam tutaj analizie rozmowę przeprowadzoną z jednym z modów ujętą na trzech zrzutach ekranu. Postanowiłem przyjął formułę, w której to będę pochylał się nad poszczególnymi wypowiedziami analizując ich sens i przesłanie, a wszystko będzie zwieńczone zrzutem ekranu będącym udokumentowaniem zajścia.

Aby być precyzyjnym nakreślę kontekst przeprowadzonej rozmowy. Kilka/kilkanaście dni temu gracz Zano otrzymał karę knebla na 720 minut za napisanie na czacie globalnym „htfu” – bez żadnego kontekstu. W społeczności serwera Ostlor do tego momentu była to forma przedstawienia fonetycznego splunięcia. Autorka kary, co nie jest już tajemnicą LaCocaino/WielkieEgo karę tłumaczyła dwojako, wpierw niedopatrzeniem liter w rzekomym skrócie, później przedstawiła tezę, jakoby graczowi z całą pewnością i tak chodziło o jakiś wulgaryzm. Koniec końców, po interwencji innych przedstawicieli administracji kara została zdjęta, a gracz został przeproszony za niesłuszną karę. Kilka dni temu gracz Zireael otrzymał tę samą karę, za ten sam skrót. Treść rozmowy przedstawiona na screenach opisuje rozmowę z tamtego dnia, po nałożeniu kary.

Screen pierwszy:

Pierwsza wiadomość skierowana została do moderatorki o nicku Evea, która to od razu odesłała mnie do innej, tym samym sugerując mi autora kary, jak się później okazało słusznie. Już na tym etapie jest to naruszenie wewnętrznego regulaminu administracji – autorzy kar są anonimowi. Jeśli jest inaczej proszę, aby administrator w tym momencie mnie poprawił. Pierwsze kilka zdań z moderatorką WielkieEgo nie jest szczególne, próba dyplomatycznych odpowiedzi unikając konkretów. Poprzedzone jednak przewrotnym pytaniem, którego istota wyjaśniona będzie w końcowej części. Brzmiało ono czy za napisanie na globie bez żadnego kontekstu słowo szmata otrzymam karę. W tym miejscu chciałbym przeprosić, jeśli mój rozmówca poczuł się w jakikolwiek sposób urażony słowem na „g”, którego użyłem. Następnie moderatorka nadesłała mi niezaufany link, który miał wyjaśnić podstawę kary, po czym rozwinęła ona rzekomy skrót zgodnie ze swoją interpretacją. Tutaj należy się zatrzymać. Moderatorka złamała regulamin używając ocenzurowanego wulgaryzmu na czacie prywatnym innego gracza. Jest to również pogwałcenie wewnętrznego regulaminu administracji (w razie potrzeby tutaj również proszę o sprostowanie przez administratora). Złamanie regulaminu nie zostało w żaden sposób usankcjonowane, moderatorka nie wyciągnęła konsekwencji wobec swojego zachowania. Następnie przechodzimy do pytań o podstawę kary, linki źródłowe do rozwinięć rzekomego skrótu. Tutaj doświadczam nieprecyzyjnych wyjaśnień, niedomówień oraz unikania odpowiedzi na zadane pytania. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż o rzekomym skrócie nie prawią żadne polskie strony internetowe, co sprawdziłem zgodnie z poleceniem moderatorki. Zwieńczeniem pierwszego ze zrzutów ekranu jest próba ucięcia dialogu oraz ucieczki od dalszej rozmowy.
Screen poglądowy: https://i.imgur.com/RxDEQDk.jpg

Screen drugi:

Początek zawiera dalszą próbę ucieczki od odpowiedzi i zakończenia rozmowy. Następnie otrzymałem informacje o powszechności rzekomego skrótu, której to nie potwierdził nikt oraz, że jest to wulgarne, bo tak twierdzi rozmówca. Mamy tutaj do czynienia z brakiem rzetelnych informacji, brak źródeł oraz podstawy kary, jedynie własne przekonania, które – co pragną zauważyć – już wcześniej w przypadku Zano zostały obalone, przez innego przedstawiciela administracji, wyżej rangą. Mimo to kara została nałożona, moderatorka odmówiła argumentacji oraz zdjęcia kary. Następnie wrócił temat mojego pytania z początku rozmowy, zadałem pytanie o wykazanie różnicy na podstawie dwóch konkretnych przypadków. Tutaj argumentacji, merytorycznej, nie było żadnej. Moderatorka nie udzieliła odpowiedzi, jednakże po celowej dygresji zgodnie z przyjętym przeze mnie założeniem skupiła swoją uwagę wyłącznie na niej, wszystko po to, aby uniknąć odpowiedzi na zadane pytanie. Następnie moderatorka podważyła kompetencje swojej koleżanki, porównując się do niej słowami „przynajmniej nie wylogowałam jak Evka” to miało świadczyć o dobrym poziomie rozmowy.
Screen poglądowy: https://i.imgur.com/5QO0he3.jpg

Screen trzeci:
Ten zrzut ekranu nie zawiera wiele nowej treści. Tym niemniej jest równie istotny. Ostatnie z wymienionych między nami zdań pokazuje brak konsekwencji w logice oraz działaniu. Moderatorka twierdzi, że jeśli jedno ze znaczeń rzekomego skrótu w mniemaniu oceniającego jest wulgarne to taką właśnie możliwość się zakłada, a ów rzekomy skrót w slangu jest wulgarny, jednakże, innej slangowe wulgarne określeniu – znajdujące swój opis na polskiej stronie podstawą do kary już nie jest. W tym miejscu stawiam kropkę, jeśli chodzi o analizę treści rozmowy.
Screen poglądowy: https://i.imgur.com/kHcKb4J.jpg

Uzupełnienie faktów:
Z racji tego, iż istotą wypowiedzi nie jest chęć stworzenia ciekawej opowieści pozwolę sobie tę część uzupełnić informacjami ze screenów, które poddane zostaną analizie w ewentualnych dalszych częściach audytu.
1. Po upływie czasu knebla, został on zdjęty, to znaczy pojawił się komunikat o zdjęciu knebla, którego w tamtym momencie już nie było. Dokonał tego Poszyty, dla którego było to wystarczające.
2. Następnego dnia po rozmowie ze zrzutów ekranu poddanych analizie ta sama moderatorka udzieliła odpowiedzi wobec tego samego skrótu, iż nie jest on karany kneblem, a jedynie moderatorzy mają zwracać uwagę. Stanowisko GM’a w tej sprawie było jeszcze innej – za ten rzekomy skrót nie ma żadnych kar.
3. Administrator na pytanie o treści „Co to znaczy htfu?” udzielił odpowiedzi „Jeśli mam być szczery to nie mam pojęcia i co najwyżej mógłbym skorzystać z gogle, aby się dokształcić.
Wnioski:
1. Atmosfera wewnątrz administracji jest w złym stanie. Administracja prowadzi swego rodzaju wojnę podjazdową, przerzucając odpowiedzialność na innych przedstawicieli, deprecjonując nawzajem swoje kompetencje.
2. Kary nakładane są przez moderatorów bez racjonalnych podstaw, mimo wcześniejszych informacji od przełożonych o tym, aby kary nie dawać >Patrz zdjęcie kary i ponowne jej nałożenie za ten sam zwrot.
3. Moderatorzy nie są odpowiednio pilnowani przez przełożonych rangą tj. GM’ów, którzy pozwalają na powtarzanie się sytuacji patologicznych.
4. Moderatorzy nie są konsekwentni w swoich decyzjach i działaniach. Istniejące mechanizmy, którymi się kierują nie noszą znamion racjonalności.
5. Moderatorzy nie potrafią argumentować oraz bronić podejmowanych przez siebie decyzji, a sytuacjach dla nich kryzysowych uciekają się do próby zakończenia rozmowy lub wylogowania.
Użyłem tutaj liczby mnogiej pomimo analizy rozmowy z jednym z przedstawicieli. Chciałbym uprzedzić, iż jest to celowe, gdyż dowód na zasadność liczby mnogiej zostanie przedstawiony w ewentualnej kontynuacji.

Notatka od autora:
Chciałbym w tym miejscu poprosić jeszcze raz o kulturalne komentarze, Wasze opinie odnośnie sposobu wypowiedzi, sugestie czy też rady. Mam nadzieję, że tekst jest w miarę czytelny i łatwy w przysposobieniu. Zachęcam również do dzielenia się własnymi przemyśleniami i spostrzeżeniami. Jeśli, drodzy czytelnicy, będziecie zainteresowani kontynuacją, posiadam materiały w postaci rozmów z GM’em oraz administratorem, którzy wyrazili chęć kontynuacji dialogu.

Serdecznie dziękuję za poświęconą uwagę,
Z wyrazami szacunku, Agarwaen.

22 Maj 2019, o 13:15

Podziękowali: 4 DeadShot (22 Maj 2019, o 13:25), HELLSING (26 Maj 2019, o 07:08), PacJam (22 Maj 2019, o 18:09), Rakhaila (22 Maj 2019, o 13:30)
Moderator Czatu
Awatar użytkownika

Podziękowano: 22 razy
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Nick w grze: Evea
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Audyt administracji Ostlor. Część pierwsza – wprowadzeni
Chciałabym wtrącić pewne "ale" do jednej z Twojej wypowiedzi. Jak śmiem twierdzić - sam byłeś moderatorem, potem super moderatorem aż udało Ci się osiągnąć stanowisko Game Mastera. Powinieneś zatem zdać sobie sprawę, że odesłanie Cię do innego pierwszego moderatora przeze mnie było spowodowane tym, że miałam dość spory spam na czacie prywatnym przez dobrze znane Ci osoby, dlatego zostałeś odesłany. Po czym wywnioskowałeś początkowo, że od tego moderatora dostałeś karę? Gdybym wysłała Cię do kogoś innego - tę osobę też byś osądził? Dlaczego uznałeś, że ja Ci zasugerowałam, który moderator dał karę?

Chciałabym podkreślić i to już nie jako moderator, a normalny gracz, że sytuacja, którą tworzycie od paru dni na czacie globalnym jest według mnie i co poniektórych wręcz żałosna i prowokacyjna.

22 Maj 2019, o 14:04
Uciekinier Taernijczyk

Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 27 razy
Nick w grze: TataPsychol
Odpowiedz z cytatem
Po pierwsze zaraz ten temat zamkną bo do tego napiszą jest support i na tym się zakończy.

Po drugie na tym serwerze są równi i równiejsi i nie ma co dyskutować.

Po 3 przygotowanie moderatorów i GMów i ich znajomość regulaminu kończy się na tym, że w sytuacjach nieokreślonych mogą nakładać kary "jak im się podoba" bo taki jest zapis w regulaminie.

I nic nie daje tłumaczenie, za co ten ban - za wyjście na stok, że z mojej gildii gość dostał bana za "nasmarkanie na innego gracza skutkujące połamaniem" a inny gracz dostaje knebla za "wypłacenie liścia". Zatem skoro w pierwszej sytuacji (zasadnie mniemam) była to groźba karalna to czym to się różni od drugiej sytuacji?? Czy w grze w pvp można wypłacać liście albo mają one inne znaczenie ??

TAK CZY INACZEJ NIE MA CO PODNOSIĆ TEMATU BO TO I TAK NIC NIE DA a idę o zakład, że ten temat za parę dni trafi do kosza - pozdrawiam FUB.

22 Maj 2019, o 14:08
Uciekinier Taernijczyk

Miejscowość: Sint Niklaas
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: OxxxxyMiron
Odpowiedz z cytatem
Zalosna to jestes Ty Evea z ta swoja gorliwoscia. Dajcie sobie troche na luz bo to czat globalny a nie jakas lapanka, nie mowie o niekaraniu wulgow, ale w nocy gdy gracze pisza cos, zeby sie posmiac to sama z nimi piszesz a zaraz ich kneblujesz. Dodam tylko, ze zlozylem ostatnio skarge na supporcie na jednego z moderatorow a temat zostal zamkniety bez odpowiedzi :)

22 Maj 2019, o 14:13
Moderator Czatu
Awatar użytkownika

Podziękowano: 22 razy
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Nick w grze: Evea
Odpowiedz z cytatem
Dawid97 napisał(a):
Zalosna to jestes Ty Evea z ta swoja gorliwoscia. Dajcie sobie troche na luz bo to czat globalny a nie jakas lapanka, nie mowie o niekaraniu wulgow, ale w nocy gdy gracze pisza cos, zeby sie posmiac to sama z nimi piszesz a zaraz ich kneblujesz. Dodam tylko, ze zlozylem ostatnio skarge na supporcie na jednego z moderatorow a temat zostal zamkniety bez odpowiedzi :)

Skąd masz informacje o tym kto kogo knebluje? Oczywiście, że czasami sama z nimi śmieszkuje. Jest to prawda, dopóki ktoś nagminnie nie zacznie przesadzać. :)

22 Maj 2019, o 14:18
Inżynier

Podziękowano: 381 razy
Otrzymanych podziękowań: 250 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Od siebie powiem, że podziwiam WielkieEgo za wytrzymałość.
Osoba pisząca do moderatora owszem: jest klientem, ale nie daje mu to prawa aby zachowywać się po chamsku.
Nie chce zabierać tutaj żadnego stanowiska, ale podkreślę swój podziw przyznając, że ja po kilku agresywnych zdaniach skorzystałbym z tego:
Cytuj:
2. Odwołania należy składać za pośrednictwem supportu ( http://www.support.taern.pl ).

I nie traktował poważnie kogoś, kto nie traktuje poważnie mnie.
Jesteśmy ludźmi - nie robotami, a moderatorzy to pomocnicy - nie centrum obsługi klienta.

Edit: pomocniCY którzy w zdecydowanej większości odwalają kawał dobrej roboty, którą mało kto może zobaczyć.

22 Maj 2019, o 16:53

Podziękowali: 10 drygu (22 Maj 2019, o 17:07), Evea (22 Maj 2019, o 17:08), JabaH (23 Maj 2019, o 07:08), Kwicu (22 Maj 2019, o 17:00), LesiakZLN (30 Maj 2019, o 18:04), Mali (22 Maj 2019, o 17:24), PacJam (22 Maj 2019, o 18:36), sokolisko (27 Maj 2019, o 20:51), Uzix (22 Maj 2019, o 22:09), Ysa (28 Maj 2019, o 20:48)
Błądzący w Tunelach

Podziękowano: 535 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Nick w grze: bomburek
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Owszem nie są robotami, ale to moderatorzy są najliczniejsi :P Więc to oni głównie reprezentują Whitemon od strony relacji usługobiorca-usługodawna i tu bym dał po prostu po jeszcze 1/2 modach na tolnorze i ostlorze (hc jest mały, a z tego co widzię sokół sobie znalazł pomocników, więc myślę, że skoro sam jest aktywny, to bez dodatkowej pomocy dadzą radę) żeby pomogli, poza tym bym dał zalecenia dla moderatorów czatu widoczne na forum jako osobny temat, a nie tylko kilka zasad w regulaminie, żeby ludzie widzieli czym się zajmują DOKŁADNIE, żeby nie było nieporozumień :P

Człowieku, swoje rady dajesz Avadowi? Ma on rację, zostaw je sobie, bo są o kant sam wiesz czego :p A to z tej racji, że Avad, na każde 3 kontrargumenty nic nie robi, nic nie zmienia, tylko idzie w zaparte, widać, że nie bierze przykładu z ekipy :p

22 Maj 2019, o 17:07
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Miejscowość: Piotrków Trybunalski
Podziękowano: 14 razy
Otrzymanych podziękowań: 33 razy
Nick w grze: Kwicu
Odpowiedz z cytatem
Właśnie te cechy, czyli wytrzymałość i umiejętność tego, aby nie dać się sprowokować, są najbardziej istotne. Moim zdaniem wielki szacunek dla osób, które próbują jednak wytłumaczyć dlaczego tak a nie inaczej, pamiętajmy, że jesteśmy właśnie tylko ludźmi i możemy się mylić i wytłumaczenia nie zawsze muszą być trafione. Jednak próbować, a po prostu odsyłać na support to jest różnica, także chapeau bas :)

Czy kiedyś złapię tego epika?

22 Maj 2019, o 17:12

Podziękowali: 2 Uzix (22 Maj 2019, o 22:10), Xerrr (23 Maj 2019, o 17:57)
Moderator Forum
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 213 razy
Otrzymanych podziękowań: 841 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Wczoraj nie miałem czasu, moja rozmowa nie została wklejona w całości, ale moim obowiązkiem nie jest odpowiadać graczom w grze - nie mam tam uprawnień, czy to odnośnie wiki, forum, TS czy supportu. Każda droga komunikacji jest OK, ale nie wymagajmy, że nagle ktoś rzuci wszystko co robi, bo ktoś zadał pytanie. Nie znam regulaminu na pamięć, ale napisałem, że na pewno jest taki zapis, który ekipie umożliwia zamknięcie czy skasowanie tematu.

Poniżej link do regulaminu oraz jego fragmenty, o które wczoraj pytałeś.

viewtopic.php?f=66&t=54401

Spoiler:

Przy okazji dla reszty przydatne linki:

viewtopic.php?f=70&t=36697

http://wiki.taern.pl/index.php?title=Ek ... prawnienia

Każdy wie jak jest, a człowiek, który był w ekipie bardzo długo wie nawet jak to wygląda od środka. Słyszałem, że nie myli się tylko ten, co nic nie robi. Fajnie, że są wśród nas ludzie nieomylni i nieskazitelni. Niezależnie od stanowiska w ekipie zawsze regulamin i kwestie interpretacji, argumentacji i rozmowy z graczami, nawet 50 jednocześnie nie stanowiły żadnego kłopotu i były priorytetem. Zawsze kompetentni, życzliwi, nigdy aroganccy, chamscy czy działający z pozycji siły, traktując każdego petenta, czyli zwykłego gracza jak tępego robaka.

Poza tym świetny pomysł, będzie co poczytać, a na pewno zaangażujesz trochę ludzi do komentowania. Dzięki Tobie forum zyska na aktywności. Czekam z niecierpliwością na pierwszą część. Nie zapomnij wrzucić setek screenów swoich rozmów z wszystkimi, którzy zgłosili się do Ciebie o pomoc wraz z analizą i wnioskami. Na pewno masz bogate archiwum.

Na tym swój udział w temacie zakończę.

Powodzenia

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.

22 Maj 2019, o 17:24
Profil WWW
Taernijczyk z ekwipunkiem

Miejscowość: Łesos
Podziękowano: 25 razy
Otrzymanych podziękowań: 10 razy
Odpowiedz z cytatem
Szanowny Agarwaen"ie

Takie sprawy raczej powinny być rozstrzygane na Supporcie, ale jak tego nie jesteś w stanie pojąc i tylko masz na celu oczernić pewnych członków ekipy, to już twoja sprawa.

Teraz odwołując się do treści którą napisałeś, co do regulaminu i tego twojego kochanego skrótu na "h" i tak dalej, poniżej masz link do wycinka regulaminu opisujący że skróty z innych krajów są dopuszczalne, ale oczywiście te nie łamiące regulaminu.

(Poświęciłem nawet 20 minut z swojego życia i na żadnym polskim forum nie udało mi się zobaczyć rozwinięcia tego skrótu, dopiero po odwiedzeniu forum z innego kraju udało się zdobyć rozwinięcie i nie jest one stosowne żeby go używać na czatach gry.
I jaka społeczność używa tego Skrótu? Osoby które znam już od 2-3 lat w tej grze, nawet nie użyły go, a ty masz czelność napisać o społeczność, pewne grono osób tak, ale tylko grono nie społeczność serwera Ostlor.)

https://prnt.sc/nrxr8l

Więc w tym przypadku kara dla Zano i Zireael została nadana słusznie.

Wracając do tych twoich trzech screenów i twojego wymagania odpowiedzi od Pani Moderator na swoje pytanie, gdybyś miesięcznie płacił za możliwość gry po 20 tysięcy złotych. Grasz za "darmo" i masz obowiązek stosować się do regulaminu gry i uniknę twojej odpowiedzi, bądź innej osoby, kupujesz platynę tylko z "własnej nieprzymuszonej woli".
Ale jak kto woli, 0 szacunku, brak z twojej strony "pozytywnego" rozwinięcia tego skrótu, ale po co się męczyć, lepiej ograniczyć się do jednego pytania i wymagać od moderatora cudów.

Oczywiście podziwiam moderatora, że podjęła dyskusję z Tobą i męczyła się z Tobą przez jakieś 44 minuty. (Równie dobrze mogła napisać żebyś poszedł na Support)

Dzięki za przeczytanie mojej wypowiedzi.
Z poszanowaniem ŁesHores.

"Łes, po prostu Łes"

22 Maj 2019, o 17:29

Podziękowali: Bardax (22 Maj 2019, o 19:34)
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: JabaH oraz 19 gości