Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
 Audyt administracji Ostlor. Część pierwsza – wprowadzenie. 
Autor Wiadomość
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Miejscowość: Trentis
Podziękowano: 91 razy
Otrzymanych podziękowań: 148 razy
Nick w grze: Kesibin
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Audyt administracji Ostlor. Część pierwsza – wprowadzeni
Ja tylko napiszę, że moderator czy inny kolorowy, nie jest od tego by znać regulamin za nas samych. Z takimi pytaniami odsyłałbym ludzi do zasad panujących w grze, aby się z nimi zapoznali.

Turniej Profesji Ostlor 2018 Luty: 1 Miejsce
Turniej Profesji Ostlor 2018 Grudzień: 1 Miejsce

11.03.2017 11:16 Epik Imisindo został zdobyty!

22 Maj 2019, o 17:43
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Podziękowano: 93 razy
Otrzymanych podziękowań: 189 razy
Odpowiedz z cytatem
Autorze jesteś jak dziecko przekomarzające się z rodzicem o to ile brudnych skarpet może leżeć na podłodze.

Szukanie granicy w syfie, który można wrzucać jest żałosne.

Jeżeli ktoś piszę coś bez jasnego kontekstu, a dane słowo ma kilka znaczeń to moderator powinien dopatrywać się najgorszego i należycie karać.

Samo napisane "szmata" jest potencjalnie obrazą i jakieś ostrzeżenie jest na miejscu.
Napisanie: "myłem szmatą kuchnię" już ma jasny kontekst.

Nie mówiąc już o wulgaryzmach, z regulaminu gry jasno wynika, że nie można ich używać w żadnym kontekście.

Ale ja chciałem o innym, jakbyś w takiej formie rozmawiał ze sprzedawcą w sklepie to po paru minutach wierzgał byś nogami w powietrzu wynoszony przez ochroniarzy. Ja rozumiem, że każdy ma swoje prawa, ale Twoje pretensjonalne, oskarżycielskie i wykrzykujące formy wypowiedzi są odrzucające. W rozmowie między swoimi nie stanowi to problemu, ale jeżeli używasz takiego języka w zawodowo czy w stosunku do osób obsługujących, a tym bardziej umieszczając to później publicznie, nie świadczy o Tobie najlepiej. Do CV sobie tego nie dopisuj.

Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park

22 Maj 2019, o 18:23

Podziękowali: Black (22 Maj 2019, o 20:04)
Jedną nogą w Haligardzie

Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Odpowiedz z cytatem
Witam,

Do autora tematu, powiedz mi tylko jedno bo mówisz o szanowaniu netykiety, to ja zadam Ci proste pytanie a dostałeś pozwolenia od współrozmówców na wklejanie prywatnych wiadomości na ogół ? Bo jak nie to sam łamiesz to czego chciałbyś przestrzegać :) , nie mówiąc już o treściach zawartych w ss-ach ale cóż.

Miłego dnia :)

22 Maj 2019, o 19:44

Podziękowali: 3 kolega112999 (23 Maj 2019, o 16:54), Treamer (23 Maj 2019, o 17:26), wzheroes (22 Maj 2019, o 21:53)
Uciekinier Taernijczyk

Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Misiololo
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Twórco tego tematu. Z tego co wyczytałem, to oczekujesz od Gm nieomylności, znajomości wszystkiego oraz bycia miłym aż się chce rzygać, przy czym sam zachowujesz się w stosunku do gm/moderatora chamsko i zadając tak na prawdę głupie pytania. Na miejscu wielkieEgo bym dawno zakończył rozmowe, bo tylko prowokowałeś do nieodpowiedniego zachowania, co pewnie chciałeś osiągnąć by móc się potem żalić jacy to gm są źli i niedobrzy bo nie szanują graczy.

23 Maj 2019, o 17:30
Uciekinier Taernijczyk

Miejscowość: Opole
Podziękowano: 15 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Nick w grze: VerShey
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Misiololo napisał(a):
Twórco tego tematu. Z tego co wyczytałem, to oczekujesz od Gm nieomylności, znajomości.

Owszem, wszyscy jesteśmy ludźmi i mamy prawo do pomyłek, ale jeśli jestem modem czy innym kolorowym, to jak najbardziej oczekuję od Niego, aby CAŁY! regulamin znał "na wylot", a jeśli mam sytuację w której nie jestem pewny swojej odpowiedzi to zanim jej udzielę, sprawdzam mój stan wiedzy na ten temat.

Zgadzam się z założycielem tematu, dlaczego?
Pomijam codzienne niesprawiedliwości w "rozdawaniu" knebli, na 12, czy 24h.
Sam zaś, miałem sytuację, której prawdopodobnie nie zapomnę (dopóki będę grał w tę grę), mianowicie - niby zwykła dyskusja -, po paru zdaniach/opiniach od innych na toczący się temat, jeden z graczy napisał zdanie zawierające trzy wulgaryzmy (k.../ch.../sk...), oczywiście odrazu pojawił się spam (xd, itp.).
Dyskusja wróciła (na ten sam temat), wtedy ja użyłem słowa "na k".
2 minuty później otrzymałem knebla NA TYDZIEŃ! (Oczywiście kara mi się należała, choć śmiem twierdzić, że była o wiele przesadzona).
Pewne obrzydzenie do ekipy nabrałem wtedy, gdy wcześniej wulgarny gracz, wystawił ofertę na handlu, a jest to o tyle dziwne, że w dyskusji podejmowanej na czacie globalnym brało udział dwóch czy trzech moderatorów i nie wierzę, że nikt tego nie zauważył, dlatego moje zdanie na temat "kolorowych" Ostloru się NIE ZMIENI!

Dziękuję.

23 Maj 2019, o 23:00

Podziękowali: Szakti (23 Maj 2019, o 23:21)
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Miejscowość: Piotrków Trybunalski
Podziękowano: 14 razy
Otrzymanych podziękowań: 33 razy
Nick w grze: Kwicu
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
A ja bym dodał do wypowiedzi przedmówcy to, aby nie mierzył wszystkich jednakową miarą. Bo to, że w ten sposób postąpiły 3 osoby, to nie znaczy, że wszyscy tak robią. A taki Moderator nie ma prawa, aby się pomylić? Regulamin jest dostępny dla wszystkich, aby grać w tą grę to musimy go zaakceptować, a 90% graczy (jak nie więcej) klika bezmyślnie tego "ptaszka" i tym samym go akceptuje, niekoniecznie znając jego treść. Ekipa jak najbardziej powinna znać formę, zasady i strukturę Regulaminu, ale zwykli gracze również. Tylko kto zagląda do Regulaminu, lepiej zapytać Moderatora, przecież on powinien wiedzieć wszystko. Po za tym ten Kodeks, jest dla wszystkich jednakowy i nie ma prawa bytu rzecz taka, że ktoś dostaje knebla na 12h, a druga osoba za to samo 24h (chyba, że bierzemy pod uwagę recydywę). Nieznajomość Regulaminu nie zwalnia Cię z jego przestrzegania ( kieruję to do wszystkich graczy), a jeżeli ktoś się z nim nie zgadza to już jest problem osobisty, jest wiele innych gier, przymusu nie ma :)

Pozdrawiam

Czy kiedyś złapię tego epika?

24 Maj 2019, o 11:03
Walczący z drzewcami

Podziękowano: 465 razy
Otrzymanych podziękowań: 171 razy
Odpowiedz z cytatem
Kwicu napisał(a):
A ja bym dodał do wypowiedzi przedmówcy to, aby nie mierzył wszystkich jednakową miarą. Bo to, że w ten sposób postąpiły 3 osoby, to nie znaczy, że wszyscy tak robią. A taki Moderator nie ma prawa, aby się pomylić? Regulamin jest dostępny dla wszystkich, aby grać w tą grę to musimy go zaakceptować, a 90% graczy (jak nie więcej) klika bezmyślnie tego "ptaszka" i tym samym go akceptuje, niekoniecznie znając jego treść. Ekipa jak najbardziej powinna znać formę, zasady i strukturę Regulaminu, ale zwykli gracze również. Tylko kto zagląda do Regulaminu, lepiej zapytać Moderatora, przecież on powinien wiedzieć wszystko. Po za tym ten Kodeks, jest dla wszystkich jednakowy i nie ma prawa bytu rzecz taka, że ktoś dostaje knebla na 12h, a druga osoba za to samo 24h (chyba, że bierzemy pod uwagę recydywę). Nieznajomość Regulaminu nie zwalnia Cię z jego przestrzegania ( kieruję to do wszystkich graczy), a jeżeli ktoś się z nim nie zgadza to już jest problem osobisty, jest wiele innych gier, przymusu nie ma :)

Pozdrawiam

Problem w tym, że termin "co jest dwuznaczne i gorsze" wyklucza tą regułę. Tak jak widać w ss-ach w słowie "szmata" nie ma postrzegania najgorszego wyrazu,a nagle w "htfu" jest,dlaczego? To tak samo jakbym miał się doszukiwać skrótu w jakimś języku w słowie "buuu", bo często ktoś tak piszę jako przywitanie, albo "hej" - zapewne wulgarne skróty by się w tym znalazły w jakiejś grze!!!! Co prawda temat jest bardziej o tym jak udawać cwaniaka wobec ekipy i pytać co chwilę czy jakieś słowo jest zakazane,a jak nie - to używać je dopóty nie stanie się zakazanym,a przez pół roku gracze mają bekę.

Tutaj cytuję regulamin czatu, który pokazuję, że karę można dać lżejszą albo gorszą:
"Kategoria C: 720 min/1440 min (alternatywnie Jail + knebel):
- ubliżanie, poniżanie, oczernianie, etc. innych graczy;
- stosowanie słów powszechnie uważanych za obsceniczne / obraźliwe / urażające ludzką godność / wulgaryzmów, również w formie ocenzurowanej (np. za pomocą "****", pozornych literówek itp.);
- wulg fonetyczny ("who you yeah bunny", "qrwa");
- dyskutowanie na czatach ogólnych z graczami/członkami Ekipy na temat przyznanych kar, regulaminu, oraz podważanie ich decyzji, poleceń itd. - od tego jest czat prywatny;
- wklejanie treści kar na czaty ogólnodostępne;
- używanie zwrotów oraz formułowanie wypowiedzi w sposób wskazujący na brak szacunku wobec innego gracza/graczy i członków Ekipy;
- sprzeciwy wobec decyzji Ekipy nie należy prezentować na czacie lecz w formie pisemnej zgłaszać na support --> http://www.support.taern.pl ;
- wszczynanie kłótni, prowokacje, podteksty mające w szczególności na celu poniżenie, ubliżenie, oczernienie członka Ekipy, gracza etc.;
- trollowanie na czacie turniejowym, przeszkadzanie w prowadzeniu turnieju;
- celowa destabilizacja czatów ogólnodostępnych;
- publikowanie prywatnych zdjęć innych graczy z portali społecznościowych/internetu/stron niekojarzonych z Taern;
- przeszkadzanie w evencie [jeśli prowadzący GM zarządzi przedział lvl, a osoby z przedziału wyższego postanowią "pobawić" się kosztem małych kolegów];
- wykorzystywanie zakładek “nabór” i “polityka” niezgodnie z ich przeznaczeniem;;
- wklejanie wulgarnych ss/linków/wypowiedzi innych graczy na czaty ogólnodostępne;"

Z tego wynika, że jeden za słowo na K na 5 liter dostanie raz 720 min,raz 1440 min a raz odrazu jaila + knebla,bo taki humor będzie miał moderator.

Temat jest agresywny mocno,ale też patrząc na to ze strony graczy to wiele razy wychodziło, że za to samo dostawało się lżejszą bądź gorszą karę.

Kolejnym argumentem są sytuacje u ekipy,gdzie wiele milionów razy było powtarzane twardo "nie pokazujemy nic z supportu,bo to indywidualna rozmowa z graczem" czy jakoś tak,mam nadzieję, że sens oddałem. Po czym w jednym temacie jak Avad wyraził o czymś opinię Sokolisko pokazuje screeny ze supporta. Wiadomo, gracze chcieli tego, bo powtarzali to wiele razy,ale zarazem ekipa stała murem za swoim "prawem",a tu nagle ni z pupy ni z pietruchy jest łamane, więc jak to jest - jest jedno prawo,czy uznajemy prawo kiedy nam się zechce? Czy nie można zrobić jednego kodeksu, który by przestrzegali wszyscy,a nie w sposób "na wyczucie"?

Też tak samo nie podoba mi się stwierdzenie, nawet w Ekipie - "jak Ci się nie podoba to wypad do innej gry". To już w ogóle nie można na nic zwrócić uwagi i coś z tym ewentualnie zrobić, bądź wytłumaczyć? Takim sposobem pozbywacie się wszystkich,a nie zachęcacie do gry.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Way, 25 Maj 2019, o 09:58, edytowano w sumie 1 raz

24 Maj 2019, o 15:09

Podziękowali: kolega112999 (24 Maj 2019, o 16:28)
Uczeń Simona

Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 36 razy
Nick w grze: Dervis
Odpowiedz z cytatem
"CZĘŚĆ III(regulaminu) - WYTYCZNE DOTYCZĄCE KAR, RECYDYWY I LINKI DO POPRZEDNICH REGULAMINÓW CZATU
Update / zmiana regulaminu nie upoważnia do odwołań ze względu na zmianę wymiaru kar.
GM/Administrator ma prawo nałożenia kary za przewinienia nieokreślone w regulaminie oraz do nałożenia kary o innym okresie trwania niż mieszczące się w zakresie standardowych przedziałów, jeśli uzna taką za stosowną. "

Jeśli fakty nie zgadzają się z teorią, tym gorzej dla faktów. I w zasadzie tym cytatem zamykam dyskusje, bo każda absurdalna decyzja administracji może się obronić tym passusem regulaminu (pozdrawiam Poszytego).

24 Maj 2019, o 19:13
Moderator Czatu

Miejscowość: Kraków
Podziękowano: 19 razy
Otrzymanych podziękowań: 31 razy
Nick w grze: Garrow
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Z tego wynika, że jeden za słowo na K na 5 liter dostanie raz 720 min,raz 1440 min a raz odrazu jaila + knebla,bo taki humor będzie miał moderator.

To nie działa w ten sposób kolego. Moderatorzy mają z góry ustalone w wewnętrznym regulaminie karanie poszczególnych wykroczeń. Pomimo, że kategoria kary jest ta sama, to mamy z góry narzuconą długość kary za wulgaryzm/obrazę/prowokacje/ etc.
Nie ma tutaj miejsca na nasze humory bądź ich brak, wszystkie kary są widoczne przez innych członków administracji, którzy w razie jakiegoś błędu zawsze dadzą nam o tym znać.

24 Maj 2019, o 19:43
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bełchatów
Podziękowano: 59 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Nick w grze: PrimeCover
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Garrow, mówisz tak jak to powinno być, a tak właściwie nie jest
Raz spotkałem sie podczas HH na Tolnorze, jak kilka osób wysyłało na czaty typu global, kurka jakieś ikonki graficzne (nie mam pojęcia, co to było - jakieś piktogramy wystarczy skopiować)
Gdzie nasz Voodoo z party dostał bana totala na ten e-mail (brawo - zeosute HH), a reszta osób z czatu nie miała żadnej kary (przykładem był mosiek z Naszego pt, który też kilka x wysyłał to coś, a się uwinął jakoś - nie wiem, level wyższy, znajomości?) Coś tu ewidentnie nie gra, jeżeli ma nastąpić jakiś wymiar sprawiedliwości (której obecnie nie ma w Dumie) to niech on nastąpi i niech będzie on obowiązujący dla każdej grupy (modzi, admini, testerzy/inż, zwykli gracze itp) przede wszystkim konkretny,rzeczowy i jednoznaczny, a sposoby kar będą odpowednie, a nie wedle humorków moda/gm'a - te sytuacje już nieraz się powtarzają. Dobrym przykładem jest sytuacja z Avadem a Sokoliskiem (co gorsza to jest Admin i „świeci" przykladem na serverach)
Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem tych wszystkich zaistniałych sytuacji nie jest zmiana regulaminu,bo zawsze coś się da wymyślić, by ukrócić grę prostemu graczowi, a przede wszystkim grona osób które dawaja kary nieadekwatne do poniesionych kosekwnencji (spokojnie znajdzie się takich kilku, na kazdym serwerze - nie wiem jak sie ma sytuacja na hc - który nie cieszą się zbyt pochlebna opinia graczy - co prawda my ich nie wybraliśmy, ale to oni reprezentuja interesy relacji gracz/ekipa/twórcy)

25 Maj 2019, o 09:38

Podziękowali: 2 AvadKevadra (25 Maj 2019, o 15:28), kolega112999 (25 Maj 2019, o 10:00)
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: JabaH oraz 17 gości